Dj na wesele cena | Ile kosztuje Dj na wesele | Dj Ogi 

Podczas poszukiwania swojego Dj'a na wesele, jednym z najczęściej wpisywanych haseł w wyszukiwarce internetowej jest to:

DJ NA WESELE CENA

Nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć ani wskazać jednej uniwersalnej stawki, ale tekst poniżej powinien objaśnić co ma wpływ na cenę za dj'a na wesele.

ZATEM ILE KOSZTUJE DJ NA WESELE I CO MA NA TO WPŁYW ??

LOKALIZACJA

Jak w przypadku wielu usług, ceny różnią się w zależności od wielkości miasta bądź miejscowości

ZAPLECZE SPRZĘTOWE

Oczekując najwyższej jakości dźwięku oraz atrakcyjnej strony wizualnej musimy liczyć się z większymi kosztami

DOŚWIADCZENIE

Wesele nie jest „zwyczajną imprezą”, dlatego warto jego obsługę powierzyć komuś kto się po prostu na tym zna, a doświadczenie ma również swoja cenę.  

TERMIN

Wesela w teorii odbywają się cały rok, w praktyce sezon trwa parę miesięcy. Organizują wesel poza sezonem można trafić dobre okazje. 

Jak wspomniałem wyżej, to ile kosztuje DJ na wesele jest zależne od kilku czynników, według mnie są cztery główne, które mają na to wpływ. 
 • lokalizacja wesela
 • sprzęt którym dysponuje Dj
 • doświadczenie jaki ma Dj
 • termin w którym chcemy zrobić wesele

Ale najpierw postarajmy się ustalić średnie ramy cenowe jakie kształtowały się w Polsce w roku 2022. Z moich ustaleń pozyskanych zarówno od klientów, znajomych z branży czy też poczty pantoflowej wynika, że średnia rynkowa cena usługi związanej z obsługa muzyczną wesela wynosiła od 2000 zł do 6000 zł. Były oczywiście kwoty niższe jak i wyższe, ale widzimy, że średnia rynkowa cena wynosi około 4000zł. 

 

Jak w praktyce czynniki które wymieniłem wpływają na cenę za dj’a ?? 

 

Lokalizacja wesela, a konkretnie miasto czy też region w którym planujemy to wesele zrobić. Nie jest tajemnicą, że w dużych miastach, jak Poznań, Warszawa, Bydgoszcz,  Wrocław itd. koszty utrzymania się, są wyższe jak w mniejszych miejscowościach. Dlatego ogólnie koszty wszystkich usług w takich miastach zazwyczaj są wyższe. Dj, jak każdy inny usługodawca, gdy mieszka i pracuje w większym mieście, również ponosi wyższe koszty utrzymania, co musi zrekompensować ceną usługi. Poza stałymi opłatami dotykającymi zwykłych „Kowalskich”, dochodzą tu jeszcze koszty chociażby magazynowania sprzęt jak wynajęcie magazynu bądź garażu. Odwrotna sytuacja ma się z mniejszymi miastami i miejscowościami, gdzie ogólna średnia cena wszystkich usług jest niższa, niższa również będzie cena za dj’a na wesele. Dzięki mniejszym kosztom utrzymania, mogą zaoferować atrakcyjniejsze ceny bez uszczerbku na jakości wykonania usługi. Wiadomo też, że niektóre regiony Polski są bogatsze, inne mniej. Charakterystyka tych regionów, także wpływa na średnią cenę usług.  

Sprzęt Dj’a jest stosunkowo drogi. Tak jak w przypadku wielu branż usługowych, gdzie wystarczy sama wiedza, bądź narzędzia do pracy za kilkaset zł, tak w przypadku Dj’a na wesele, jest zupełnie inaczej. Gdy zależy nam na jakości, zarówno pod kątem nagłośnienia imprezy, jej oświetlenia, a także oczekujemy by stanowisko dj’a było estetyczne, musi on zabrać ze sobą sprzęt o wartości co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych i to niezależnie od tego czy gra dla 20 czy 120 osób.  Im lepszej jakości oczekujemy, zarówno od nagłośnienia imprezy, jak też od samej strony wizualnej Dj’a, z tym większymi kosztami musimy się liczyć. W ostatnim czasie bardzo modne stały się stanowiska w stylu retro. Ze względu na dużą popularność tego trendu wśród Dj’ów, koszty zakupy samego oświetlenia w tym stylu, wzrosły z kwoty 3 tys. zł do nawet 10tys. zł za pojedynczą  lampę. Według mnie stanowisko retro ma pewien minus polegający na tym, że nie na każdej sali prezentuje się dobrze (np. na sali w stylu glamour). Chcąc zatem móc klientom zaoferować wybór stanowiska dostosowanego do danej sali, konieczne jest posiadanie co najmniej dwóch takich stanowisk, co wiąże się z kolejnymi kosztami, które musza się zwrócić. Często przeglądając profile społecznościowe bądź strony internetowe Waszych potencjalnych usługodawców, sami możecie już stwierdzić czy od strony wizualnej dany Dj Wam odpowiada czy nie. Dlatego właśnie Dj’e którzy mają ubogie stanowiska pracy często oferują niższe ceny.  

Doświadczenie Dj’a ma również ogromny wpływ na cenę – choć nie zawsze na jej ekstremalną wysokość. Jeżeli Dj, ma kilkanaście lat doświadczenia w branży to znaczy, że wie „co z czym się je”. Przerobił setki imprez, spotkał się z wieloma niespodziewanymi sytuacjami, bardzo często musiał improwizować by wybrnąć z jakiś sytuacji, spotkał się z różnymi ludźmi, o różnej kulturze i różnych poglądach muzycznych, ale jeżeli dalej po tylu latach jest na rynku to znaczy, że to wszystko o czym wspomniałem robił dobrze. Dlatego też ma szacunek do swojej pracy, a także do samego siebie podczas wyceniania swojej usługi. Wspomniałem też, że takie doświadczenie Dj’a na wesele, nie musi powodować, tego, że cena jest ekstremalnie wysoka. Tłumaczę dlaczego. Dj, który prowadzi swoją działalność i utrzymuje się tylko z tej działalności, jest obciążony wieloma kosztami stałymi, jak ZUS, podatki, księgowość, amortyzacja sprzętu… czyli jak każda normalna firma, tyle że świadcząca usługi głównie w weekendy. By zapewnić sobie ciągłość zleceń, potrzebnych do utrzymania firmy jego cena musi być na tyle wyważona, by wystarczała na pokrycie kosztów stałych i oczywiście jakiś zarobek. Nie może też być ekstremalnie wysoka, by odstraszyć większość potencjalnych klientów. Trzeba pamiętać, że Dj który utrzymuje się tylko z „grania” średnio ma możliwość pracować 8-10 dni w miesiącu. Z jednej strony można pomyśleć, że jest to świetna sprawa, bo pracuje 8 dni i ma niezłą wypłatę, ale z drugiej strony bardzo często się zdarza, że imprezy wypadają z różnych nieprzewidzianych powodów. Są też miesiąc, gdzie  imprez jest też zdecydowanie mniej (jak np. różnego rodzaju posty czy adwenty), a koszty stałe są niezmienne i trzeba je z czegoś opłacić. Dlatego jak to powiadał klasyk „lepiej mniejszą łyżeczką, a częściej….”, żeby klientów nie odstraszyć zbyt wysoką ceną, tylko mieć zapewnioną ciągłość pracy. Plusem wybrania Dj’a na wesele, który utrzymuje się tylko z obsługiwania imprez jest to, że po prostu musi się on starać, by utrzymać siebie i firmę 😉 Czyli bardzo mocno zależy mu na tym byście zarówno Wy i Wasi goście wyszli zadowoleni, co przekładać się będzie na kolejne zlecenia, a nie jak w przypadku osób „dorabiających” sobie na prowadzeniu wesel, gdzie nie mają takiej presji utrzymania ciągłości pracy. Dj’e grający częściej, są też bardziej na bieżąco z aktualnie panującymi trendami muzycznymi i weselnymi. 

Termin wesela też może mieć wpływ na cenę usługi. Choć wesela w teorii odbywają się cały rok, tak naprawdę sezon weselny trwa od pierwszego weekendu po świętach Wielkanocnych do końca października. Wyskoki sezon weselny możemy zaliczyć w takich miesiącach jak czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Próżno podczas wysokiego sezonu szukać ciekawych okazji, bo w tym terminie wszyscy chcą ślubować i po prostu jak jeden klient się nie zdecyduje, to przyjdzie następny. Czasem po kilkanaście osób dzwoni o jeden termin. Inaczej sytuacja wygląda poza typowym sezonem ślubnym. Wtedy gdy planujecie wesele z większym wyprzedzeniem, warto zapytać Dj’a czy poza sezonem jest szansa na jakiś rabat, bądź rozszerzenie oferty o jakieś dodatki w cenie standardowej. 

 

 

Czy zdecydowaliście się i wybraliście Dj-a na swoje wesele? Możecie sprawdzić jak się bawią moi goście i moje rekomendacje. Zapraszam do zapytań w sprawie wolnych terminów : ) 

Profesjonalny sprzęt na wasze imprezy

Zaplecze techniczne którym dysponujemy

 • Dwa stanowiska DJ, klasyczne i w stylu Retro
 • Trzy komplety nagłośnienia dostosowane do wielkości imprezy oraz specyfiki sali
 • Ruchome głowy na lampie wyładowczej ze znakomitą optyką
 • Oświetlenie przeznaczone do dekoracji sali światłem
 • Kontroler Denon Prime 4
 • Fotobudka Klasyczna
 • Fotolusro
 • Fotobudka 360
 • Ciężki dym na pierwszy taniec
Zerknijcie na naszą Nowość w ofercie

FotoBudka 360 na Waszym Weselu

FotoBudka 360 jest to najnowsza atrakcja którą możemy wykorzystać zarówno na weselu, 18-stce czy imprezie firmowej. Świetnie sprawdza się również w reklamie,  gdy chcemy  zaprezentować dany produkt jak np suknie ślubne lub po prostu chcemy zrobić ciekawy klip z życzeniami od firmy dla naszych klientów. FotoBudka 360 jest specjalna platformą z obrotowym ramieniem, do którego zamocowany jest telefon. Dzięki aplikacji nagrywamy niepowtarzalne filmy, które w epoce social mediów błyskawicznie jesteśmy w stanie przekazać do tych osób z którymi chcemy się podzielić tym materiałem. 

Szybkie Filmy Które Nikogo Nie Nudzą

FotoBudka 360

Konsultacje Weselne

Macie problem z organizacją wesela ??

Jesteście na początku przygotowań weselnych ?? A może jest tyle rzeczy do wyboru, że nie wiecie na co się zdecydować ?? Od 2005r. uczestniczę w organizacji różnego rodzaju imprez. Z chęcią  podzielę się z Wami swoim doświadczeniem i postaram się podpowiedzieć w różnych kwestiach. Wszystkie Pary które zdecydują się na podpisanie ze mną umowy, mają zapewnione darmowe konsultacje weselne. 

Województwa Polsce w których gram lub organizuję imprezy:

Imprezy obsługujemy w takich miastach województwa Wielkopolskiego jak Gniezno, Września, Trzemeszno, Pobiedziska, Swarzędz, Kostrzyn, Kłecko, Wągrowiec, Powidz, Słupca, Nekla, Poznań, Luboń, Kiekrz, Kalisz, Konin, Jarocin, Śrem, Ostrów Wielkopolski, Chodzież czy Piła. Obsługujemy także imprezy w województwie Kujawsko-pomorskim, w takich miastach jak Mogilno, Strzelno, Kruszwica, Żnin, Inowrocław, Włocławek, czy Bydgoszczy.

Nowe na Blogu

Dj na wesele Bagatelka
5 kwietnia 2023
Centrum Rekreacyjne Bagatelka | miejsce, gdzie marzenia stają się rzeczywistością |
4 kwietnia 2023
Pałac na Opieszynie | Magiczne Miejsce dla Idealnego Wesela
3 kwietnia 2023
Gościniec Liliowy Staw | idealne miejsce na wesele | imprezę firmową i spotkanie rodzinne
3 kwietnia 2023
Dworek Róża Poraja | Idealne miejsce na Twoje wesele z DJ-em Ogi Rafał Czekalski |
3 kwietnia 2023
Organizacja Wesela | Krok po Kroku – Porady i Inspiracje |
3 kwietnia 2023
Nowoczesne gry i zabawy weselne | Jak ożywić imprezę ? |
2 kwietnia 2023
Dekoracja sali weselnej światłem | Dlaczego warto zastanowić się nad nią |
Fotobudka 360
2 kwietnia 2023
FotoBudka360 | Jej działanie oraz zalety wykorzystania na weselu bądź imprezie |
2 kwietnia 2023
Nagłośnienie i oświetlenie Wesela | Jaki ma wpływ na atmosferę Zabawy |
2 kwietnia 2023
Po co są zabawy weselne ? | Jak je zorganizować ? |
2 kwietnia 2023
Kiedyś zespół na wesele dziś DJ | Co się zmieniło ?? |
21 lutego 2023
Ile dać na wesele ?? | Ile się daje na wesele ?? | słów kilka o kosztach Pary Młodej
14 lutego 2023
Podziękowania dla rodziców | kilka pomysłów na ich zorganizowanie i przeprowadzenie
1 lutego 2023
Ośrodek Wypoczynkowy Jutrzenka Gołąbki | świetne miejsce na wesele poza miastem
31 stycznia 2023
Restauracja GREYS Siedlec | miejsce z potencjałem blisko Poznania, Wrześni, Nekli
10 stycznia 2023
Piosenki na Pierwszy Taniec | kilka podpowiedzi utworów które warto brać pod uwagę.
5 stycznia 2023
Scenariusz wesela | plan wesela | jak go stworzyć | co brać pod uwagę |
3 stycznia 2023
Co gra Dj na nowoczesnym weselu | Muzyka na Wesele 2023/24
29 grudnia 2022
Wesele bez Disco Polo | Czy da się zagrać ??
3 listopada 2022
Hotel Barczyzna Medical SPA | Zarówno na wesela jak i Event Firmowy niedaleko Poznania |