Podziękowania dla rodziców | kilka pomysłów na ich zorganizowanie i przeprowadzenie

Jako Dj na wesele, często podczas spotkania z przyszłą Parą Młodą doradzam i podpowiadam w różnych kwestiach. Bardzo ważnym elementem niejednego wesela jest kwestia podziękowań dla rodziców. Dziś chciałbym przedstawić kilka sposobów jak można przeprowadzić ten element wesela.

Podziękowania dla rodziców dla wielu Par Młodych jest to jeden z ważniejszych elementów na weselu. Bardzo często jest to równie ważny element wesela także dla samych rodziców Młodej Pary. Pytanie jak ten element rozegrać….. Tak, żeby nie powodować dodatkowego stresu u Pary Młodej oraz u samych rodziców. Tak, by to było zrobione ze smakiem, a może i na wesoło.

Klasyczne podziękowania dla rodziców bardzo często wyglądały tak, że zapraszaliśmy rodziców Młodej Pary na środek parkietu, wszystkich gości weselnych prosiliśmy o to by stanęli w kółeczku dookoła nich i można było rozpoczynać. W tle oczywiście piosenka Urszuli Sipińskiej – „Cudownych rodziców mam”, Młoda Para wręczała prezenty rodzicom i zaczynała z nimi tańczyć w kółeczku, a pozostali gości dookoła nich. Ale na przestrzeni lat pojawiły się z tym rozwiązaniem pewne problemy…..

 • rozwiązanie to było przerabiane na dziesiątkach wesel, w praktycznie tej samej formie i stało się to po prostu nudne
 • utwór Urszuli Sipińskiej, jest utworem wybitnie emocjonalnym i wzruszającym, co często kończyło się płaczem nie tylko Młodej Pary czy ich rodziców, ale też wielu gości zwłaszcza z najbliższej rodziny
 • utwór ten jest stosunkowo długi i stanie przez około 4 min z rodzicami na środku parkietu, trzymając się wspólnie za ręce dla niektórych osób jest stresujące i krępujące.

Kolejnym problemem przedstawionego wyżej rozwiązania, jest pewna niezręczność polegająca na tym, że często rodzice Młodej Pary są po rozwodzie. Często się zdarza, że Nowożeńcy nie mają już któregoś ze swoich rodziców. Na szczecie na przestrzeni lat udało mi się wypracować kilka rozwiązań które mogę zaproponować Wam poniżej 😉

Jako Dj na wesele, zawsze temat podziękowań dla rodziców indywidualnie ustalam z przyszłą Młodą Parą. Oto lista kilku rozwiązań które można wykorzystać na podziękowania dla rodziców.

Jedną z najprostszych, najmniej stresujących, najbardziej intymnych i rodzinnych opcji podziękowań dla rodziców, są podziękowania w domu. Niezależnie od tego czy planujemy ślub kościelny, ślub cywilny czy ślub humanistyczny w większości wypadków najbliższa rodzina Panny Młodej oraz Pana Młodego, wspólnie spotyka się w jednym domu przed rozpoczęciem wszystkich ceremonii. Dla tych którym zależy by podziękowania były ciche i skromne, w najbliższym gronie jest to idealne rozwiązanie. Wystarczy po błogosławieństwie lub przed wspólnym wyjściem, wręczyć prezenty, złożyć podziękowania i możemy ruszać dalej.

Często jednak się zdarza, że Młoda Para chce wyróżnić swoich rodziców na sali, a Ci poniekąd też tego oczekują. Ale zarówno Nowożeńcy jak i ich rodzice, nie chcą robić zbyt dużego zamieszania, zbyt dużo czasu poświęcać na przygotowanie wszystkich gości oraz ich zbyt długie angażowanie w podziękowania. Dlatego kolejną propozycjaą są podziękowania „klasyczne – skrócone” . Są one bardzo proste w swojej formie, bardzo łatwe do przeprowadzenia i bardzo szybkie. Klasyczne – bo tak samo jak w klasycznych podziękowaniach zapraszamy rodziców na środek, a wszystkich gości prosimy by stanęli wokół nich. W tle odpalamy klimatyczną melodię, którą nie musi być ani utwór Urszuli Sipińskiej, ani zasadniczo żaden utwór którego tekst w jakiś sposób nawiązuje do rodziców. Wystarczy nam po prostu miła melodia budująca atmosferę. Kolejną częścią jest przejście do podziękowań, gdzie albo Młoda Para chce coś sama od siebie powiedzieć przez mikrofon rodzicom (można czytać z kartki), albo prosi Dj’a o odczytanie jakiegoś tekstu, albo Dj sam od siebie w imieniu Młodej Pary przez mikrofon ogłasza za co Nowożeńcy dziękują swoim rodzicom. Dzieci podchodzą do swoich rodziców, wręczają prezenty, składają osobiste podziękowania, robią wspólne pamiątkowe zdjęcia, Dj wodzirej w tym czasie zapowiada wspólne „sto lat” zaśpiewane przez wszystkich gości dla rodziców Młodej Pary…… i na tym kończymy – dlatego skrócone.

Przechodzimy teraz do form bardziej widowiskowych, ale wymagających już dużo większego zaangażowania Pary Młodej zarówno pod kątem czasowym jak i też czasem finansowym.

Bardzo interesującą formą podziękowań dla rodziców jest prezentacja bądź film. W dobie urządzeń mobilnych, gdzie w telefonie możemy zrobić już praktycznie wszystko, począwszy od zdjęć, przez nagranie pojedynczego filmu kończąc na prezentacji lub gotowym klipie z napisami, tak naprawdę ogranicza nas tylko inwencja twórcza i czas przygotowania takiej prezentacji. Podczas przygotowywania prezentacji w programach typu power point, często podczas próby odtworzenia jej na innym komputerze, pojawiały się różne błędy, typu brak głosu lub napisów. Nawet jeżeli dysponujemy samymi zdjęciami, bezpieczniej jest je wyeksportować jako film, w formacie który odtwarzają wszystkie współczesne urządzenia. Kolejną bezpieczną możliwością odtworzenia takiego filmu bądź pokazu, jest umieszczenie tego w prywatnym katalogu na youtube. Jeżeli na sali mamy zasięg, mamy pewność, że uda na się to bez problemu odtworzyć z obojętnie jakiego laptopa. Najważniejsza jednak rzeczą podczas takiej formy podziękowań, jest dopilnowanie tego, czy sala bądź Dj na waszym weselu dysponują laptopem, rzutnikiem oraz ekranem. Należy to bezwzględnie uzgodnić przed weselem, żeby nie było sytuacji w stylu „bo my myśleliśmy, że Wy macie….”. Niestety moi drodzy, zarówno Dj’e w standardzie nie jeżdżą z projektorem, tak jak i nie wszystkie lokalnie maja to w swoim standardowym wyposażeniu. Gdy już uporamy się z technicznymi niuansami pozostaje nam zaprosić rodziców oraz wszystkich gości do wspólnego oglądania. Z podpowiedzi które mogą Wam się przydać, to starajcie się, żeby prezentacja trwała około 5 min – maksymalnie do 10. Na weselu czas ucieka bardzo szybko i każda minuta jest cenna. Kolejną podpowiedzią, jest to, że jeżeli nie macie inspiracji na film, albo czasu na jego zmontowanie, poproście o ofertę takiej usługi od Waszego kamerzysty bądź fotografa 😉

Idąc z rozmachem możemy pomyśleć o zorganizowaniu gali wręczenia nagród dla swoich rodziców za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie wychowania” 😉 Jest to bardzo humorystyczna wersją podziękowań. Tylko do jej zorganizowania najlepiej gdyby udało się zorganizować czerwony dywan oraz tak zwane słupki odgrodzeniowe, by wyznaczyć kierunek odbioru nagród. Ustawiamy wtedy rodziców na jednym końcu dywanu, gości zapraszamy na środek by gromki brawami nagradzali naszych laureatów i przechodzimy do wręczenia nagród. Dj wciela się w rolę konferansjera i po kolei odczytuję za co indywidualnie Młoda Para dziękuje każdemu z rodziców. Przeczytamy zasługi jednego z rodziców, zapraszamy go po odbiór nagrody, przechodzi po dywanie, otrzymuje nagrodę od Młodej Pary (może być statuetka Oscara) i przy nich zostaje. Po czym analogicznie zapraszamy kolejnych rodziców po odbiór swojej nagrody. Humorystyczny tekst, najlepiej tworzyć razem z Parą Młodą, która to nalepie zna swoich rodziców i o każdym może coś indywidualnie wspomnieć. Przy tej formie podziękowań, problemem jest oczywiście zorganizowanie dywanu oraz ewentualnie wspomnianych słupków, jeżeli mocno zależy nam na zbudowaniu atmosfery panującej na takiej gali. Można to również wykonać bez wspomnianych akcesoriów ale wtedy efekt już będzie mniej spektakularny.

Ostatnio jednak coraz bardziej popularne staja się podziękowania w formie różnego rodzaju pokazów. Pokazy dedykowane rodzicom, ale na ich oglądaniu skorzystają wszyscy goście. Możemy to w pewnym stopniu zaliczyć nawet do atrakcji weselnych. Jeżeli zdecydujemy się na coś takiego, Dj wodzirej zaprasza wszystkich gości w miejsce pokazu i informuje ich, że jest to specjalny prezent od Młodej Pary dla swoich rodziców, w ramach podziękowań. A co może być takim pokazem ?? Zasadniczo wszystko, co nie zaburzy nam harmonogramu wesele czyli nie będzie trwało dłużej jak 15-20 min, czyli:

 • pokaz sztucznych ogni
 • pokaz karykaturzysty
 • występ iluzjonisty
 • występ bubblemana czyli osoby pracującej z bańkami mydlanymi
 • występ muzyka (śpiew lub instrument)
 • teatr ognia – pokaz tańca z ogniem.

Wspomniane wyżej atrakcje z pewnością przypadną do gustu nie tylko Waszym rodzicom, ale także i gościom. Jedyny ich minus, to fakt, że trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Ale za to nie musicie martwić się niczym więcej.

Na co jeszcze można zwrócić uwagę przy organizowaniu podziękowań dla rodziców ?? Na podziękowanie innym osobą, które były w Waszym życiu ważne lub pomocne. Często podczas podziękowań dla rodziców, zaprasza się dodatkowo babcie i dziadka, bądź rodziców chrzestnych lub świadków. Jeżeli myślicie o tym by ich też wyróżnić w podczas Waszego wesela, warto jest to zrobić za jednym zamachem. A to z tego względu, że podczas Waszego wesela, będzie jeszcze masa innych rzeczy które zajmują czas i każdy dodatkowy przerywnik ten czas zabiera. Lepiej jest wykorzystać fakt, że mamy już wszystkich gości na parkiecie przy podziękowaniach, że mamy już zbudowaną pewna atmosferę, niż za kilkadziesiąt minut próbować znów to odtworzyć.

Profesjonalny sprzęt na wasze imprezy

Zaplecze techniczne którym dysponujemy

 • Dwa stanowiska DJ, klasyczne i w stylu Retro
 • Trzy komplety nagłośnienia dostosowane do wielkości imprezy oraz specyfiki sali
 • Ruchome głowy na lampie wyładowczej ze znakomitą optyką
 • Oświetlenie przeznaczone do dekoracji sali światłem
 • Kontroler Denon Prime 4
 • Fotobudka Klasyczna
 • Fotolusro
 • Fotobudka 360
 • Ciężki dym na pierwszy taniec
Zerknijcie na naszą Nowość w ofercie

FotoBudka 360 na Waszym Weselu

FotoBudka 360 jest to najnowsza atrakcja którą możemy wykorzystać zarówno na weselu, 18-stce czy imprezie firmowej. Świetnie sprawdza się również w reklamie,  gdy chcemy  zaprezentować dany produkt jak np suknie ślubne lub po prostu chcemy zrobić ciekawy klip z życzeniami od firmy dla naszych klientów. FotoBudka 360 jest specjalna platformą z obrotowym ramieniem, do którego zamocowany jest telefon. Dzięki aplikacji nagrywamy niepowtarzalne filmy, które w epoce social mediów błyskawicznie jesteśmy w stanie przekazać do tych osób z którymi chcemy się podzielić tym materiałem. 

Szybkie Filmy Które Nikogo Nie Nudzą

FotoBudka 360

Konsultacje Weselne

Macie problem z organizacją wesela ??

Jesteście na początku przygotowań weselnych ?? A może jest tyle rzeczy do wyboru, że nie wiecie na co się zdecydować ?? Od 2005r. uczestniczę w organizacji różnego rodzaju imprez. Z chęcią  podzielę się z Wami swoim doświadczeniem i postaram się podpowiedzieć w różnych kwestiach. Wszystkie Pary które zdecydują się na podpisanie ze mną umowy, mają zapewnione darmowe konsultacje weselne. 

Województwa Polsce w których gram lub organizuję imprezy:

Imprezy obsługujemy w takich miastach województwa Wielkopolskiego jak Gniezno, Września, Trzemeszno, Pobiedziska, Swarzędz, Kostrzyn, Kłecko, Wągrowiec, Powidz, Słupca, Nekla, Poznań, Luboń, Kiekrz, Kalisz, Konin, Jarocin, Śrem, Ostrów Wielkopolski, Chodzież czy Piła. Obsługujemy także imprezy w województwie Kujawsko-pomorskim, w takich miastach jak Mogilno, Strzelno, Kruszwica, Żnin, Inowrocław, Włocławek, czy Bydgoszczy.

Nowe na Blogu

Dj na wesele Bagatelka
5 kwietnia 2023
Centrum Rekreacyjne Bagatelka | miejsce, gdzie marzenia stają się rzeczywistością |
4 kwietnia 2023
Pałac na Opieszynie | Magiczne Miejsce dla Idealnego Wesela
3 kwietnia 2023
Gościniec Liliowy Staw | idealne miejsce na wesele | imprezę firmową i spotkanie rodzinne
3 kwietnia 2023
Dworek Róża Poraja | Idealne miejsce na Twoje wesele z DJ-em Ogi Rafał Czekalski |
3 kwietnia 2023
Organizacja Wesela | Krok po Kroku – Porady i Inspiracje |
3 kwietnia 2023
Nowoczesne gry i zabawy weselne | Jak ożywić imprezę ? |
2 kwietnia 2023
Dekoracja sali weselnej światłem | Dlaczego warto zastanowić się nad nią |
Fotobudka 360
2 kwietnia 2023
FotoBudka360 | Jej działanie oraz zalety wykorzystania na weselu bądź imprezie |
2 kwietnia 2023
Nagłośnienie i oświetlenie Wesela | Jaki ma wpływ na atmosferę Zabawy |
2 kwietnia 2023
Po co są zabawy weselne ? | Jak je zorganizować ? |
2 kwietnia 2023
Kiedyś zespół na wesele dziś DJ | Co się zmieniło ?? |
21 lutego 2023
Ile dać na wesele ?? | Ile się daje na wesele ?? | słów kilka o kosztach Pary Młodej
1 lutego 2023
Ośrodek Wypoczynkowy Jutrzenka Gołąbki | świetne miejsce na wesele poza miastem
31 stycznia 2023
Restauracja GREYS Siedlec | miejsce z potencjałem blisko Poznania, Wrześni, Nekli
10 stycznia 2023
Piosenki na Pierwszy Taniec | kilka podpowiedzi utworów które warto brać pod uwagę.
5 stycznia 2023
Scenariusz wesela | plan wesela | jak go stworzyć | co brać pod uwagę |
3 stycznia 2023
Co gra Dj na nowoczesnym weselu | Muzyka na Wesele 2023/24
29 grudnia 2022
Wesele bez Disco Polo | Czy da się zagrać ??
9 listopada 2022
Dj na wesele cena | Ile kosztuje Dj na wesele | Dj Ogi 
3 listopada 2022
Hotel Barczyzna Medical SPA | Zarówno na wesela jak i Event Firmowy niedaleko Poznania |